| comadark a întrebat:

Este urgent! Nu ma judecați, suntem copii și noi. Eu împreună cu 2 colegi am rupt niste bucati dintr-o banca. Mai exact colturile. Este o banca simpla fara loc din acela sub ea. Si nu are nici banda din aceea imprejurul ei. Este doar un blat de lemn simplu. Cu ce o putem lipi? Idei? Ce lipeste foarte bine lemnul?

1 răspuns:
| Anuket a răspuns:

Poți încerca cu orice adeziv puternic. Eu folosesc aracet pentru lemn. Dacă s-au rupt de tot colțurile e mai greu. Așa s-a întâmplat în clasa mea, dar nu mai aveam ce face și nu m-am chinuit, apoi a venit doamna director și ne-a zis să reparăm că ne-am făcut condiții, etc.