| DanaQ a întrebat:

Cum pot "lipi" furtunul de la un aspirator care s-a rupt in mai multe locuri? Am incercat sa folosesc o banda adeziva speciala. Nu rezista prea mult. Se rupe din nou. Am incercat cu superglu happy, dar nu "prinde" sau daca se lipeste, nu rezista prea mult timp si la prima utilizare, se rupe din nou. sad Aspiratorul e un model Daewoo Fortis, ma intreb daca acest furtun poate fi inlocuit?! dar nu cred ca se mai fabrica... Are cineva o solutie? Merci.

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Cumpara altul, sau pune banda izolatoare mai multe straturi.

| Dumitrache_Petrus-iulian_1983 a răspuns:

Banda adeziva de mai buna calitate(mai groasa)

| DanaQ explică (pentru Dumitrache_Petrus-iulian_1983):

Multumesc pentru raspuns, intre timp l-am inlocuit pentru ca nu am reusit sa inlocuiesc sau sa lipesc cumva acel furtun.