| Jigokunokishi a întrebat:

azi, din greseala, am rupt catedra cu un coleg si trebuie sa o reparam ana nu vad profesorii. E din lemn presat acoperita cu plastic(asa cum se fabrica mai nou mobila). Era imbinata cu niste cuisoare de lemn care o tineau, avea gauri in toate baucatile(e din 4 bucati) si acele cuisoare le tineau laolalta, nu cred ca era lipita sau ceva. Acele cuisoare cu ce am putea sa le lipim si sa reasamblam catedra ca sa stea cat de cat teapana? Ce lipeste lemnul si e rezistent? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Catedra (daca e sa ma iau dupa tine) nu este rupta, e doar dezasamblata sau demontata. O incleiezi bine cu aracet, in gauri si in jurul pieselor de lemn, care se numesc dibluri Wolfcraft. Dupa care o asamblezi si pui ceva greu pe ea, in asa fel incat sa nu se desfaca iar, si va fi mai buna ca inainte.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nebnatecilor! Sex pe catedra, buna fantezie!

| Victoria18 a răspuns:

Eu in locul vostru recunosteam... si nu reparam nimic. Nu e vina voastra ca e veche din epoca de piatra...

| Jigokunokishi explică (pentru Victoria18):

Era noua, dar am chinuit-o mult laughing)

| moldoveancacrazy a răspuns:

Poti sa vorbesti cu mesterul scolii sa te ajute! Daca ai asa ceva

| DiaGabi a răspuns:

Poți pune alte cuie care sa semene cu cuisoarele, presupun