| euu26 a întrebat:

Stie cineva cam cat costa metru patrat de gresie, manopera (cat ia pe metru patrat ca imi pune gresia) in Timisoara?

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Depinde de meserias si de loc. Daca ai suprafata intinsa, se ia mai putin, e mai putin de munca, pentru ca se taie mai putina gresie si faianta, si asta te omoara la gresie si faianta, taieturile, ele iti iau timp, iar la suprafete mari, poti scoate si 20 de RON pe mp, in schimb, la o baie mica, poti sa dai si 30 de RON pe mp, pentru ca e mult de lucru, e mult de taiat, si cine vrea sa faca treaba ca lumea, stie ce inseamna asta. A, vei gasi pentru o baie micuta "meseriasi" care sa iti faca pentru 20 de RON pe mp, insa dupa aceea sigur iti va parea rau ca i-ai ales pe ei.
La meseriasi, conteaza cum o pune. Poti lua si cu 15 RON pe mp, dar risti in ce priveste calitatea lucrarii. Sau poti lua cu 30-35 de RON pe mp, (cunosc eu un astfel de meserias), insa lucrarea sa fie facuta perfect. Desigur ca, necunoscand, te poti trezi ca dai 30 de RON pe mp si sa te alegi cu o lucrare de o calitate slaba, dar asta mai rar.
Tot ce am spus, am spus in cunostiinta de cauza, pentru ca lucrez in acest domeniu.

Elianna
| Elianna a răspuns:

In general, daca nu negociezi altfel, meseriasul iti cere pentru montare cam cat a costat gresia in magazin.

| Mihaela1964 a răspuns:

Metru patrat de manopera costa cam cat gresia, nu stiu de ce.Cred ca-i regula valabila si-n Timisoara, deci vezi cum negociezi cu meseriasul.Bafta!

| AgathaRo a răspuns:

Exista factori cum il vrei montat (normal sau in romb, dimensiunea lor) pretul este undeva pe la 17-20 lei mp, iar plinta pana in 3lei metru lungime.

| bucurestiamenajari a răspuns:

Lista de preturi pentru amenajari interioare actualizata pe 2014-2015 : http://amenajarirenovariapartamente.ro/? page_id=43

| genius333 a răspuns:

La astia www.constructor-amenajari.ro era oferta 16-17 lei daca aveai mai multa de pus

| marian132000 a răspuns:

Intre 20 si 30 de lei mp, difera de meserias si calitatea montajului