| MarinasChristy a întrebat:

stiu ca pare putin stupid, am gasit o cutie de ness ratacita prin dulapul de la bucatarie si sa zic ca am baut 2 saptamani in fiecare zi ness facut din acea cutie, insa tocmai astazi am observat ca acel ness e expirat de 2 ani) N-are nici un gust ciudat, e chiar foarte bun si n-am avut nici o problema la stomac sau altceva din cauza lui. Ce as putea sa patesc si ce s-ar putea intampla daca continui sa beau ness din cutia aia?

12 răspunsuri:
| danmidnight a răspuns:

Ce NESSimțită a fost cutia aia, nu ți-a spun și ție că e expirată sad

| UnNumeAmNevoie a răspuns:

Daca nai avut nici o problema nu vad de ce ai avea chiar acum.Iti recomand sa nu mai bei fiid expirat de 2 ani dar noi nu te pitem obliga sa nu mai bei big grin

| Bogdan2111s a răspuns:

Eu zis sa incerci si ai sa vezi sigura raspunsul laughing oricum si eu am cumparat o data de la magazin si era expirata dar nu am patit nimic si nici tu nu cred ca o sa patesti. totusi eu as zice sa arunci cutia si sa cumperi ala care nu e expirata ca nu se stie ce poti pati depinde si de organismul fiecaruia. sper ca te.am ajutat big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerea mea e să nu te riști! Toate au un scop. Ingredientele alea au o durată de prospețime. Ca toate alimentele au niște ingrediente în compoziție care le ține proaspete și alea înafara perioadei de valabilitate pot avea reacții adverse. De ce să te riști? Cu alimentele alterate îți nenorocești ficatul.

| user123654 a răspuns:

Eu cred că trebuie să te îngrijorezi mai degrabă de cât de curată e locuința ta, din moment ce ai făcut o asemenea descoperire în- o cutie „rătăcită" de nes expirat de 2 ani de zile...

| CatGirl a răspuns:

Arunca cutia, exista riscul sa-ti apara alergii pe piele. Asa se intampla de cele mai multe ori cu alimentele expirate.

| Lowwow a răspuns:

Daca nu ai patit nimic pana acum, eu zic ca este ok.
Dar nu mai consuma laughing

| Dismally a răspuns:

Nu patesti nimic, multe alimente se pot consuma si dupa ce a expirat termenul, sigura lor problema ar fi ca isi pierd gustul original.

| MarinasChristy explică (pentru user123654):

Pana mea, sunt student laughing

| user123654 a răspuns (pentru MarinasChristy):

Îmi pare rău, nu cunosc legătura dintre studenție și jegul în care trăiești. Dar poate sunt eu venit de pe altă planetă și de-asta îmi place să trăiesc într-un spațiu curat, îngrijit, aerisit și ordonat.

| MarinasChristy explică (pentru user123654):

Eu cred ca tu ai doar probleme cu tine insuti, duci lipsa de atentie si ai tulburari de personalitate laughing Ce legatura are faptul ca am gasit un borcan de cafea prin casa cu filmele pe care ti le faci tu? uita-te si tu prin debara, sigur gasesti ceva ce ai uitat acolo de mult timp. Mai ales cand stai cu mai multe persoane uiti de anumite lucruri si pui pe seama faptului ca e cumparat recent de celelalt. Cat despre comentariile tale, ai casa curata dar 7 ani din pacate nu prea ai fost pe acasa laughing multa sanatate

| user123654 a răspuns (pentru MarinasChristy):

Cum ai tras concluzia că duc lipsă de atenție? De atenția ta se pare că nu duc lipsă! laughing

„Tulburări de personalitate"? NU FOLOSI CUVINTE CARE NU ȘTII CE ÎNSEAMNĂ!

Are legătură, pentru că denotă ce persoană curată șî îngrijită ești. Poate n-ai aflat încă, dar casa reflectă persoana care locuiește în ea.

Nu te-am jignit cu nimic, ți-am prezentat realitatea. Pe care probabil n-ai văzut-o din cauza jegului. Nu-i problema mea că nu vrei să o accepți. În schimb tu folosești cuvinte care habar n-ai ce înseamnă și spui că n-avem educație nici eu, nici cine a evaluat comentariul meu cu „folositor" și „inteligent". Să înțeleg că și persoana/persoanele respective au probleme mintale?

În final, cred că tu ai nevoie de mai multă sănătate decât am eu nevoie. Ori poate că deja ai un sistem imunitar puternic?