| anonim_4396 a întrebat:

De fiecare data cand dorm dupa-masa,cand ma trezesc mi-e sete,dar nu pot sa beau apa ci suc sau ceai,sau sa mananc un fruct. Oare am vreo problema la stomac? Pur si simplu nu pot inghiti apa, are un gust ciudat si imi provoaca chiar durere de stomac.Se mai confrunta cineva cu aceasta neplacere? Sa fie din cauza alimentatiei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AlexDinTimis a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Poate fi din cauza alimentatiei sau de exemplu tatal meu abia daca pune gura pe apa.Bea doar suc si ceai, nu suporta apa.El spune ca a devenit dependent de ceai si suc si acum nu ii mai place apa, intelegi, ca si cum ar fi alergic.Adica si-a bagat el in cap cumva sa nu mai bea apa. Corpul a inceput de atunci sa ia apa ca pe o amenintare.Incearca sa bei apa, dar asta e doar un sfat. Bafta!