| Ronaldo_Ronaldo_1997 a întrebat:

am si eu o intrebare am cumparat de la magazin un pepsi la 0.5 l si era expirat de pe 7 adica de 3 zile si l-am baut nu am gasit verde sau ceva la sfarsit era bun la gust oare patesc ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

In niciun caz, la cate luni de zile au valabilitate 3 zile chiar nu mai conteaza

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca nu patesti ceva inseamna ca ai ficatul tare, dar pe viitor evita sa consumi astfel de produse.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Aia sa-ti fie ultima ta grijă ca e expirată de 3 zile otrava laughing.

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Sal, stai linistit nu ai sa patesti nimic, foarte multe chesti mai au peste data expirari inca 15+ zile l-a diapozitie pentru a fii consumate

| alexandruanghel a răspuns:

Nu. 3 zile nu are nimic, daca era 3 saptamani, 1 luna poate da. Dar 3 zile nimic.

| valentina2392 a răspuns:

Nu patesti nimic! Stai linistit. Eu cunosc pe cineva care lucreaza la distributii si are in casa numai sucuri expirate happy Asa ca stai fara griji happy

| GeorgescuIoanaLavinia123 a răspuns:

Nu patesti nimic!

| anonim1232123 a răspuns:

Nu se intampla nimic. Jumatate de populatie sau poate chiar mai mult a consumat produse expirate. La sucuri de genul nu patesti nimic. Eventul o sa ai urmatoarea "iesire" la toaleta putin mai imprastiata laughing