| xScUmS a întrebat:

Salut TPU! Stiu ca suna stupid, dar sunt constient ca alcool este periculos pentru minori. Dar am avut un weekeend, doua sau 3 zile in care am baut putin. Nu am baut atat de mult astfel incat sa fiu ametit sau beat in cel mai rau caz. De acum nu o sa mai beau deloc, dar ce as putea sa fac. E vreo problema daca a fost doar asa 3 zile?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Daca nu ai baut asa mult sa simti ameteli, nu e nici o problema! Vezi sa nu te obisnuiesti cu acest obicei! Alcolul creaza dependenta!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| VelicanEmilia a răspuns:

Nu zice nimeni sa nu bei un paharut, dar sa nu exagerezi prea mult.
Consumand azi, consumand maine, usor-usor o dai in alta extrema si nu e bine.
In plus fiind minor ar trebui sa o lasi mai moale cu alcoolul.
Aiurea ca in Romania bauturile alcoolice sunt vandute tuturor, pe cand in alte tari trebuie sa demonstrezi cu actul de identitate ca esti major, ca altfel nema tigari, nema bautura.

| Celula44 a răspuns:

Nu, dar sa nu se repete rolling on the floor