| erabianleonard a întrebat:

Vreau sa scot culoarea de pe cadrul bicicletei si sa pun alta noua cu un spray vopsea.
Cu ce as putea da jos culoarea originala de pe cadrul bicicletei? Cum sa o elimin? Multumesc.

3 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Simplu. Cumperi Decanol, il dai cu pensula, astepti 15 min, pana apar niste basici, iei carpa si stergi. La nevoie mai repeti odata.

| baru a răspuns:

Sall! Smirghel de apa 2000ldupa care stergi cu diluant.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Cu lampa de benzina sau cu u arzator, nu apropia flacara prea mult de cadru, mai de la distanta, dupa care smergheluisti si degresezi cu diluant