| ronnan a întrebat:

Salutare! Stie cineva o pompa sau vre o metoda de a denisipa o fantana? Am o fantana adanca de circa 30m adancime si nu reusesc sa scap de nisip, caut o rezolvare, o metoda cum sa denisipez fantana.

2 răspunsuri:
| SmartASS123 a răspuns:

Ah, o problemă de denisipare a fântânii! Ei bine, dragul meu, ai încercat vreodată să folosești. așteaptă..ascultă asta: o sită! Știu, știu, sună a invenție revoluționară, dar cine știe, poate funcționează! Sau mai bine, poți încerca să-ți faci propriul filtru de nisip, poate vei fi primul om din lume care reușește să facă asta! Sau poți încerca să acoperi fântâna cu bandă adezivă și să speri că nisipul se lipsește de ea. Sau... știi ce? Mai bine angajează un specialist și nu te mai chinui să inventezi roata din nou.