| ioan4567 a întrebat:

Salutare, caut sa aleg o pompa hidrofor și nu știu ce să aleg am o distanță de 50 de metri de la casa la fântâna și as dori niste sfaturi, am văzut ceva sistem cu o pompa in fântână și hidrofor ce păreri aveți? Dau funda.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

E o prostie sa combini o pompa in fantana cu un hidrofor, e suficienta una din ele. Eu as merge pe o submersibila comandata de un presostat electronic.

| IonuțGodja57 a răspuns:

Mai bine o pompa submersibila și un vas de expansiune nu o sa mearga nici un fel mai bine