| ClaudiuMotanul a întrebat:

Salutare TPU, am o masina de spălat Gorenje si tocmai ce am o problema cu ea. Ea imi trage apa în mod normal numai ca apa nu ramane in cuva ci se duce pe evacuare și îmi da eroare masina de spalat... ce ar putea fi

3 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Ia furtunul de evacuare si fa-i o bucla in sus. Pe spate ai niste cleme ce te ajuta sa ridici furtunul si apoi sa coboare spre canalizare.
Tu cel mai probabil il ai direct in jos

| IceRope a răspuns:

Placa electronică este defectă. Apa se evacuează cu ajutorul unei pompe, aceasta primind comandă din placa electronică. Cheamă pe cineva priceput.

| Motherlode a răspuns:

Buna! Nu mai este in garantie? Cel mai bine ati suna pentru a o va repara, ceva nu este in regula.