| dewy a întrebat:

Am problema cu masina de spalat rufe..., trage apa dar nu intra nimic apa in cuva si nici nu invarte, dupa vreo 30 secunde scoate apa, ce ar putea fi?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mai mult ca sigur, valva de admisie al apei este blocata sau nu este comandata.
Cheama un instalator demasina de spalat, o va rezolva (fie prin simpla curatirea, fie prin schimbarea piesei defecte).

| mgtow a răspuns:

Schimbo cu ZANUSSI si asa nu e scumpa dar e faina

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Defecta placa de comanda. Trebuie chemati cei de la service daca este in garantie. Daca nu, mai bine o duci tu ca te costa si transportul o tona de bani.

| SoulReaver a răspuns:

E in dreapta jos in general o sita mascata de un capac. Poate e infundata.

| dewy explică:

Multumesc

| dewy explică:

E normal sa fie cuva blocata?