| trust302010 a întrebat:

Salutare.Vreau sa finisez un apartament de 3 camere in Braila.Trebuie facut aproape in totalitate in interior.adica: schimbata instalatie elevtrica,decopertat faianta si linoleul,decopertat vechea zugraveala si inlocuita cu una noua,schimbat instalatia sanitara in bai si bucatarie, pus parchet din lemn masiv in dormitoare(2 dormitoare) si sufragerie, gresie in holuri(2),bucatarie si bai(2).Pot da mai multe detalii pe mail.Astept propuneri cu oferte de preturi.As vrea sa stiu cat ar costa manopera pentru acesta apartament.Multumesc.

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cit ar costa manopera, ti s-a zis deja. Probabil ca vei mai gasi si alte oferte. Eu sunt gata sa iti iau cu 5 milioane mai putin decit cel ce iti face oferta cea mai acceptabila. Asta pentru ca iarna nu am de lucru. Iar daca e posibil sa stau in acel apartament cit lucrez, caci eu nu am unde sa stau, fiind din Bucuresti, atunci cu siguranta putem ajunge la o intelegere in privinta banilor. Ma poti contacta prin mesaj privat aici pe site la profilul meu, iar un nr de telefon gasesti pe site-ul afisat la profil.

| carpediem a răspuns:

Din experienta, te duce undeva pana in 10.000 lei. E greu de spus un pret exact la manopera. La instalatii, daca schimbi si scurgeriile+apa rece/calda eu iau 1000 de baie cu tot cu montat obiecte(cada/cabina, lavoar, wc, oglinda etc). Caloriferele 150/bucata. La electrica schimbat tot inclusiv tablou cu sigurante 2000 lei. Faianta 20 lei/metru de pus. La pereti depinde daca faci cu regips sau glet, aproximativ 20 lei / metru patrat la gata cu vopsit. Parchet laminat pun, masiv nu pun. Bafta.

| onasis1961 a răspuns:

Cam 5000 de ron!

| rocket a răspuns:

Nu as stii sa iti spun ceva de manopera, insa pot sa iti dau cateva locuri de unde ca cumperi lucruri superbe.
http://li.ro/batf
http://li.ro/k3kq
http://www.usi-interior.eu

| fabricadejaluzele a răspuns:

Pentru partea de jaluzele interioare sau exterioare poti intra aici
www.fabricadejaluzele.ro

| constantinc a răspuns:

Ar fi minunat sa semnezi un contract ferm cu acesti meseriasi care iti dau un pret fix fara sa stie unde doresti sa ajungi cu finisajele. Poate ar fi bine sa obtii un pret fix si la materiale si la consumurile de materiale iar daca folosesti o gresie de peste 50 euro sa iti plateasca fiecare rebut din 20 RON /metru patrat. daca doresti o oferta serioasa trebuie sa trimiti un releveu si sa porti o conversatie cu detalii despre situatia actuala a apartamentului si ce doresti sa obtii.La instalatii e o adevarata frumusete dar daca doresti doar sa iti inlocuiasca doua circuite care le ai acum, ok. Daca ai chef scrie-mi pe mail
O zi buna