| anonim1 a întrebat:

Salutari, imi ziceti si mie va rog cum calculez cati kw consuma un televizor? de exemplu pe televizor scrie 250Wati. ce inseamna asta? ca intr-o ora consuma 250 Wati adica 0, 25 kw? va rog lamuriti-ma

5 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Da

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Cam asa sta treaba.

| comansorin a răspuns:

250w/ora asta vrea sa spuna inscriptia, banuiesc ca ori e o mare plasma de ultima generatie ori un lcd mai vechi

| sinx a răspuns (pentru comansorin):

Lcd-urile mai noi au consum mai mic? eu m-am uitat pe al meu (are 2 ani) si are 180w.

| comansorin a răspuns (pentru sinx):

Da deoarece tehnologia evolueaza de la o zi la alta, azi e televizorul cu tub maine e televizorul LED