Întrebare recomandată | m27ius a întrebat:

Salutere Am luat acum 2 luni 10 prepelite faraon mature de 2, 5-3 luni. Au ouat vreo 4 zile dupa care au stopat ouatul. Acum o saptamana le-am facut un adapost mai bine zis o cutie bine inchisa si le asigur si lumina si temperatura de 24 de grade. Tot n-au inceput sa oua. Intrebarea este daca o sa mai oua sau nu? Mentionez ca: am 2 masculi si 8 femele, cantaresc intre 250-300 de grame sunt hranite si tratate dupa sfatul medicului veterinar sunt tinute in liniste. Totul este perfect in afara de ouat. Daca a mai fost cineva in situatia mea va rog sa-mi spuneti cum ati iesit din ea Multumesc anticipat

1 răspuns:
| LIN2010 a răspuns:

Trebuie analizata bine si hrana si modul de hranire si adapare http://cioceanu.ro/......strangeri/