| xania a întrebat:

Scuze eu am de facut un insectar, sunt de la tara dar imi ziceti si mie ce insecte as putea sa prind?

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Acum nu prea ai ce prinde,la primavara. Fluturi,albina,viespe,radasca, carabusi, buburuza, gandac de Colorado si alte insecte care le gasesti in gradina, pe camp sau la padure.

6 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Acum iarna, e cam greu. Primavara poti sa lasi lumina aprinsa seara in curte, si o sa vezi cate ganganii or sa se stranga.happy

| etudor a răspuns:

ORICE insecta poti prinde e bine venita in insectar. Pregatesti suportul si le fixezi direct cu boldul in suport. Ca sa moara mai repede le poti da cu cu un strop de sprey de muste si se conseva mai bine

| viotedy a răspuns:

Fluturi cat mai colorati sau nu te complici si iei 2 ghivece de flori pentru laborator, stiu ca se practica si-ti pune profa 10, dar o intrebi mai intai dacase poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice tip de insecta, daca nu ati primit instructiuni speciale de la scoala.Numai bine.

| DigiMind a răspuns:

Ai putea sa prinzi urmatoarele insecte:
- bibanul
- rosioara
- dropia
- limax
- trufa
Sunt mai greu de prins dar te descurci tu.