| BUBULINA a întrebat:

Se mai poarta tapetul? Eu ma gandeam sa imi pun tapet, ce parere aveti?

23 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Acum nu, ci vopseaua lavabilă. Dar, există şi tapet lavabil. Deci, poţi opta şi pentru...

| anka a răspuns:

Daca tie iti place de ce sa nu pui? Nu stiu daca e la moda dar ce-ti pasa de gura lumii?

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

De purtat nu prea se poarta, dar merge sa-l pui pe perete, trebuie doar sa fie de calitate si sa-ti placa modelulhappy

| Romancutza a răspuns:

Tapetul se poate asota cu multe lucruri din camera deci daca chiar vrei poti sa-l asortezi.

| Kitty a răspuns:

Si eu o sa-mi pun tapet; mi-am ales un model interesant, mov cu fluturi. Ma face fericita. Pe tine te-ar bucura?

| Floreenofficial a răspuns:

Din cate am vazut lumea se fereste de tapet cat poate.Insa stii cum se spune.Nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie! Daca dvs. va place tapetul nu aveti decat sa va puneti, decat sa regretati pe urma! Este casa dvs si locuiti in ea!

| gabriela a răspuns:

Pune tapet cu fibra de sticla. Il pti vopsi, revopsi.in ce culoare vrei. Eu am o camera mov, una alta culore, este cu model.aste excelent!

| Ea a răspuns:

Mie mi se pare ca tapetul da un aspect mai calduros, mai primitor camerei, mai ales daca este asortat cu mobila (ca aici : http://www.misiuneacasa.ro/forum/files/tapet_roz_362.jpg :D )
Mi-ar placea mult sa am si eu. Pacat ca nu am resurse... 8-|

| Cherisheverything a răspuns:

Nu stiu daca chiar se mai poarta...insa sincer, daca tie iti place si vrei, trebuie sa te iei dupa trenduri? happy eu zic ca nu. Alegerea e a ta big grin

| matt a răspuns:

Tapetul e demodat mai bine vopsesti si rogi pe cineva sa iti picteze peretii ori acoperi cu tablouri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gura lumii sloboda bubulina loboda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca va referiti la tapetul de hirtie ordinara de acum 30 de ani care se gasea pe piata... da, este cam ciudat.
Totusi de prin anii 85! chiar si la noi, a inceput sa apara tapetul de lux. Acum piata a evoluat, se gaseste tapet de o buna calitate si estetica deosebita iar aranjarea unei camere cu tapet este, calitativ si estetic, mult peste amarita de lavabila.
Exista tapet lavabil, tapet care se zugraveste, tapet pentru orice gust si la toate calitatile posibile si imaginabile.
Totul este sa cauti ce-ti trebuie.
Si ca o paranteza. Lavabila de azi este o proasta vopsea care in anii trecuti, acum 30-40 de ani se folosea numai pentru bai si bucatarii sau exterioare. Chiar daca s-a umblat putin la reteta ramine clasicul VINAROM sau VINACET. O vopsea ce nu lasa peretii sa "respire"!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare ce poate fi amuzant la raspunsul meu de mai sus?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca da o nota aparte camerei daca este pus doar pe un perete, eu asa am pus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anul acesta e in trend tapetul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poarta, dar acum doar pe un perete si restul lavabila, la tablia patului sau in spatele canapelei de living sau cum doresti tu sa-l pui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poarta intra in google-tendinte tapet 2010

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vad ca multa lume nu stie. e la moda si se poarta asta, iti zic lucruri de afara ca din tara nu multi stiu

| Andra2503 a răspuns:

Faci c vrei, nu ca daca mai e la moda sau da, faci cum vrei

| DricA a răspuns:

Fiecare face pe propriul plac. nu trebuie sa te interesezi daca mai e la moda sau nu. daca tie iti place eu te sfatuiesc sa-ti pui. daca vrei iti si recomand unde sa te uiti. gasesti pe folina.ro tapet pentru orice camera din apartament. multa bafta happy

| Marikari a răspuns:

Iti poti pune tapet, a reintrat in "trend" dar nu peste toti peretii, asa pe bucati... si da un ton camerei foarte modern happy

| pisulicanuta a răspuns:

Eucred ca sr potrivi dar
sa fie o culoare potrivita pentru gradina.batting eyelashes

| pisulicanuta a răspuns:

Da dar sa fie pe o culoare care sa se potriveasca cu gradindabatting eyelashes