| laprilaur a întrebat:

Se poate da cu glet peste vopsea lavabila? multumesc! dau funda!

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Nu se recomanda aplicarea gletului peste vopseaua lavabila, deoarece exista riscul sa se umfle zugraveala. Cel mai bine cureţi vopseaua cu apă!

11 răspunsuri:
| Dєєa a răspuns:

Da, se poate da.

Funda?

| michaelaaa a răspuns:

Nu cred funda?

| Frank51 a răspuns (pentru Dєєa):

Există riscul ca gletul să nu facă priză, şi ulterior sa se decojeasca.

| Dєєa a răspuns (pentru Frank51):

Da?

| Frank51 a răspuns (pentru Dєєa):

Da!

| Blackcriss a răspuns:

Recomandat ar fi sa "razuiesti" peretii.
Sa dai tot lavabilul jos si dupa aceea sa aplici gletul. Asta pentru a nu muncii de 2 ori happy.

| GaBrIeLa1994 a răspuns:

Daca e un loc mai mic nu ar fi o problema dar daca e o suprafata mai mare atunci o sa ai probleme

| LIN2010 a răspuns:

Vrei sa dai glet-ul pentru nivelare?, atunci inseamna ca trebuie sa razuiesti lavabila si apoi sa aplici gletul.Respecte

| relian a răspuns:

Folosesti un spray in care pui apa si stropesti peretii sa se umecteze, dupa care cu un spaclu razui foarte usor vopseaua. Apoi poti da gled ce zici tu.Sa dai peste nu este bine.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

In nici un caz, pentru ca se va coji.

| Costel_Vlad_1972 a răspuns:

Pot da cu glet peste var lavabil este o singura mina de var vreau sa pun plasa pe perete si sa dau cu glet