| Ionuţ_Bogdan_2000 a întrebat:

Pot aplica glet peste vopsea lavabilă? Am o cameră la o casă de la ţară şi a fost renovată acum câţiva ani (tot glet şi lavabilă), dar din cauza la sobă şi la altele, pereţii s-au făcut foarte urâți. voiam să aplic din nou o mână de glet + vopseaua, se poate? Există riscul să se strice pereţii? (Mă refer la decojire) mulţumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu, dai varul jos cu spaclul, glet si apoi lavabil. Nu pricep ce ti-a facut soba la pereti, doar daca nu au fost drepti de la inceput si vrei tu sa indrepti mai bine.

| PavelAndrei78 a răspuns:

Daca aveti deja gled si folositi o lavabila buna nu mai aveti nevoie de inca o mana de gled. Exista acum pe piata multe lavabile bune care acopera foarte bine, eu sunt multumit de Aeria Gold all-inclusive care a acoperit din prima mana peretii ingalbeniti din bucatarie.