auran
| auran a întrebat:

Seminte de iarba

Unde pot gasi niste seminte de iarba? Am nevoie de 200- 300 de gr nu 1 kg sau cine stie cat are un sac.

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Gasesti prin piete si florarii si la plic, nu neaparat la sac. Ai grija la tipul de iarba: cea de gazon creste mai greu si e mai marunta, fata de iarba de sudan, care creste inalta si repede. Am o cunostinta care a cumparat din greseala iarba de sudan si trebuia sa tunda gazonul la fiecare 2 zile.

9 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Poti sa treci pe la o casa de tara, care are fân pentru vite. Iei un brat de pleava de pe pod si o cerni si obtii cea mai ieftina saminta de iarba. Te costa poate o bere sa-i dai omului.

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

In piata, in supermarketuri, chiar si la pet shopuri ca se pune in jardiniere sau ghivece pentru pisici.

| dalea a răspuns:

Acum este sezonul, si se gaseste samanta de iarba in piete sau pe la unele florarii si poti cere cat ai nevoie si nu un sac.

| mariavinereanu a răspuns:

Singurul loc in care eu am gasit seminte de iarba la 500 gr.este la AGRO_SEM din localitate.Magazinul tine de Baza Agricola din oras.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Jamaica frate! Amsterdam...mai sunt si niste magazine legale! destul de bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am eu 300 de grame de marijuana daca vrei...

| alexzender a răspuns:

Sunt la 500 de grame. Mi-am cumparat eu gazon de umbra.happy e fain .Nush din c oras esti ca sa-ti spund d unde anume sa-ti cumperi.straight face

| camelia_1697 a răspuns:

In piata la tarani