| raluxa a întrebat:

Stie cineva cum pot sa scot tusul de la imprimanta de pe haine? Va rog ajutati-ma.

14 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Intereseaza-te la un magazin care incarca cartuse, aia au ceva solutie cu care curata cartusele dupa incarcare
dar cum iti va arata haina dupa aplicarea solutziei respective nu stiu
alta solutie ar fi foarfeca, sa decupezi partea patata si sa aplici ceva asemanator culorii hainei tale

| Lucian_George_1985 a răspuns (pentru mami):

Cu clor finuț șters cu-n pension să încercați!
Fin sa nu decoloreze hârtia!

| Bacemi a răspuns:

Uite aici sfaturi pentru a scoate pete : http://www.eva.ro/......-5087.html
http://www.vesperala.com/topic/1827-cum-se-scot-petele/

Pe ce-i pata de tus? Daca-i pe ceva alb ai putea incerca cu niste clor, cu altceva cred ca n-are moarte. Daca e pe ceva colorat poti incerca si tu cu Vanish.

| alexxaz a răspuns:

Vanish, daca nu ies... e naspa.

| adyunx a răspuns:

Cu o bricheta...( ii dai foc)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu nimic! Nu iese.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt cei ce au considerat sfatul meu nefolositor... ii las sa experimenteze tot felul de aiureli si dupa ce vor cheltui timp si bani cu tot felul de solutii minune! sa spuna daca nu cumva era mai bine sa asculte si sa renunte din start.
in fine, in lumea asta de rahat, la ce sa te astepti ...asta este mentalitatea unora care nu stiu sa " cearna " informatiile de pe net si iau totul de bun crezind in reclame sau solutii minune pentru orice problema!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se duce tusul de imprimanta de pe perete?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stie cineva cum sa scot poze de pe net pe imprimanta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu asta vreau sa intreb si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apa si amoniac pentru colorate
inalbitor pentru cele albe

| alina_8632 a răspuns:

Nu stiu sigur dar ar trebui sa iese cu clor daca nu eu te sfatuiesc sa combini intr-un pic de apa cu domestos dar trebuie sa iti iei cu un betisor cu vata si sa dai exact pe pata apoi repede de tot sa dai cu apa dupa ce s-a cratat pata pentru ca domesosuu arde asa ar trebui sa iasastraight face

| Raluuu17 a răspuns:

E pe o pereche de blugi... dar s-a dus cu venish si clor mersi mult