| xjustfearless a întrebat:

Stiti vreo casa de vanzare pana in 6000 euro in bucuresti sau in zona. chiar si teren. ca daca e nevoie ridic eu casa. fundita

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca ai doar 6000 de euro, ia-ti gindul de la casa. E un gind frumos, pe care si eu si sotia mea il am, insa aici la noi in Romania, e de domeniul visului pentru multi. Eu cu sotia am calculat pentru un "minim" de casa (7m / 4m) cu structura de rezistenta din lemn (sunt mai ieftine cele cu structura din lemn), un necesar de 4000 de euro. Deci nu prea iti mai ramine si pentru pamint... Tinind cont ca pamintul in jurul Bucurestiului (la 20 de km) era acum citeva luni undeva la 15-20 euro/ mp (daca nu au mai scazut intre timp, caci acum scad preturile, ca nu se vind din cauza crizei), nu prea ai ce face, mai mult de o bucata de 300 - 400 mp nu poti lua, si se vinde minim 500 mp. In Bucuresti e si mai si, preturile ajung intre 50 si 80 de euro, asa ca nu ai sanse sa iei acolo. Poate doar daca mai astepti ani buni, ca sa scada preturile, si ca sa iesim din criza asta, si poate asa vei reusi ceva. Altfel, nicidecum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei teren iti spun unde mi am luat eu cu 8000 de euro/500 mp in berceni

| alexgogo a răspuns:

Salut! Tocmai m-am uitat pe harta, nu gasesc "Buzuresti", poate nu am inteles eu si e vorba de vreun sat / comuna de pe undeva? In Bucuresti nu cred ca poti sa iei nimic cu 6000 euro... serios.

| Crisu_7532 a răspuns:

laughing))) cu 6000 de euro nu-ti iei nimic in bucuresti. mai ales un teren...mai ales intravilan...pana si o amarata de garsoniera costa cateva zecii de mii de euro.
imi pare rau, te poti uita pe cate site-uri de imobiliare vrei, nu o sa gasesti nimic la pretul asta.

| Ionutsu a răspuns:

Comform intrebarii tale, realizez ca nu ai mai ult de 6000 E, corect?

| mirela_8888 a răspuns:

Eu cred ca poti sa-ti cumperi doar o masina cu suma asta...