| ParvuMaria a întrebat:

Stiti vreun site cu mobila calitativa si preturi acceptabile? Si un site de unde ma pot inspira in a decora casa?

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ikea.ro
Poate ca e un pic mai scump acolo, desi au si lucruri acceptabile ca pret, dar raprtul dintre pret si calitate e mereu unul bun.

Bula
| Bula a răspuns:

Pune-ti in miscare fantezia ta si a celor din familie si imagineazati-va cum sa arate locuinta, pe placul vostru.
Cand v-ati hotarat, luati legatura cu un tamplar /o firma care face mobila la comanda, dupa marimile spatiului disponibil.
Astfel iti vei putea o locuinta practica, spatioasa, pe placul vostru.

| cristi202 a răspuns (pentru Bula):

Asta e idealul, dar oare nu costa mult mai mult decat daca o cumperi direct?

| Bula a răspuns (pentru cristi202):

Depinde de materiale si firma.
Eu asa mi-am amenajat bucataria, facut la milimetru, iar spatiul este utilizat la maxim, prectic si util.
Totusi are un punct slab, pe care n-am reusit sa rezolv nicicum (toate versiunile ar fi fost variante mult mai proaste): pentru a fi la nivel cu blat-ul, am fost nevoit sa ridic soba de "aragaz" cu cca. 8cm, ceea ce este putin incomod pentru una din persoane, fiind mai scunda. Dar si ea s-a invatat in 1-2 saptamani (nici ea nu a avut idee mai buna de amenajare happy ).

| cristi202 a răspuns (pentru Bula):

Stiu, cand faci la comanda totul, iasa bine, cum zici, la mm. Dar eu, cand am vazut niste preturi la mobila facuta la comanda, m-am lasat pagubas. happy

| Bula a răspuns (pentru cristi202):

Nu m-a costat mult, cred ca daca ma chinuiam sa caut si sa cumpar mobilierul gata, potrivit, atunci timpul pierdut m-ar fi costat mai mult. Dar, efectiv, n-am gasit nici marimi, nici calitate corespunzatoare.
Asa, am ales totul asa cum sa-mi convina (inclusiv materialele) si a iesit un sistem practic si durabil.

| Incasanoua a răspuns:

Idei de amenajare pentru casa, sfaturi și recomandări pentru mobilă și nu numai poti gasi pe site-ul nostru Incasanoua.ro. Sper ca îți va fi de foloshappy