| Artemis_2739 a întrebat:

Tocmai mi-am dat posterele jos de pe perete, si am ramas cu niste urme urate pe el, s-a dus varul, intelegeti voi.Cum pot sa corectez urmele alea, fara sa renovez toata camera?big grin

Răspuns Câştigător
| monela23 a răspuns:

Pai curati in locu unde ai avut posterile puse si dai cu un pic de ghips parca asa se numeste si apoi incerci sa dai cu aceeasi nunta de var (culoare) dar cred ca un pic de diferenta tot va ra, mane dar nu cum era prima

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ca sa maschezi ce a fost poti sa te folosesti de ideile de pe acest site: http://www.picturadecorativapepereti.blogspot.com/

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Asta am patit si eu daca ti-a mai ramas putin var i-a o pensula mica ca de acoarele si da doar in locul acela.

Răspuns utilizator avertizat
| Sin a răspuns:

Renovezi toata camera altfel o sa arate ca dracu'. Peticit. Fa un lucru bun daca il faci, nu de mantuiala.

| Alexandra. a răspuns:

Dai cu putina lavabila sa acoperi...

| Tokha a răspuns:

Eu am avut un perete galben, am dat cu o pensula inmuiata in tempera. a mers!