| dyana99 a întrebat:

As dori sa ma ajutati.Vara imi place foarte mult sa ma dau cu bicicleta. Dar din pacate, au ramas urme urate din cauza cazaturilor. Urmele acelea sunt pe genunchi.Eu sunt in clasa a 4.La sfarsitul anului vom face un banchet si eu am o rochie mai scurta si foarte frumoasa. Ce asi putea sa fac sa-mi dispara urmele acelea urate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lily1970 a răspuns:

Pe moment se poate rezolva cu putin fond de ten; definitv nu prea pentru ca cicatricea ramane pentru totdeauna.Rezolvare pentru cand vei fi mare, ceva operatii estetice reparatorii. Te pup.

7 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Maseaza-te usor pe genunchi in fiecare seara seara cu ulei esential de lavada (levantica). Cicatricele nu au sa dispara complet, insa aspectul o sa se imbunatateasca considerabil. Si nu-ti fa griji, este defectul tau de frumusete.

daniela
| daniela a răspuns:

In primul rand daca tot mai vrei sa mergi cu bicicleta puneti genunchere, iar pentru a trece este neceesar "rabdare si tutun" cum se spune

| Adyna_2391 a răspuns:

Buna, daca te-ai lovit de mult timp si inca nu ti-au disparut nu cred ca o sa iti dispara definitiv.Cred ca daca ti-ai lua un dress de culoarea pielii(ciorapi lycra) s-ar mai acoperi si nu ar mai fi atat de evidentewinking. te-am pupat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dispar, dar in timp nu asa de repede. Important insa este ca disparwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daniela, nu se poate rabdare fara tutun? rolling on the floor

| lexony a răspuns:

Pai si eu am urme din alea numai ca nu exista nimic pentru a disparea din cate stiu eu.sad

| Alyn_2542 a răspuns:

Ai putea sa iti cumperi alta mai ieftina si mai frumoasa