| Florentina63751 a întrebat:

Trebuie sa ma mut in casa noua,si trebuie sa-mi amenajez dormitorul,ce model de jaluzele e mai frumos,dar de mobila(pat, sifonier)? dar culoare? vreau cateva ideei.multumesc!

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Este mobilă nouă, mobilă sh, mobilă stil, mobilă nouă care copiază mobila stil.
Fiecare din astea are alt preț.
Tu aveai niște mobilă până acum.
Dacă ai suficienți bani, și nu vrei să mai folosești mobila pe care ai avut-o până acum, te poți orienta spre o mobilă cât mai funcțională.
Deci cumperi o saltea, bați niște cuie, tragi o sârmă, sau o sfoară și cumperi umerașe.
Când găsești mobila dorită, o cumperi.
Poți căuta pe net și găsești multe idei.

| mixxjim a răspuns:

Arunca o privire la site la ikea, au multe camere deja aranjate, poate te inspira, uite aici linkul http://www.ikea.com/......oms_ideas/ daca esti din Bucuresti sau Ploiesti si poti sa mergi la ikea la magazin ai sa vezi si mai multe chestii, macar sa te inspiri ca si combinatii. depinde mult de cat e de mare camera, de orientare (cat soare e pe acea camera), daca iti place mai mult spatiu sau multe chestii pe pereti. de culori nu mai spun, tu stii cel mai bine ce culori preferi. eu am sapat internetul aproape 1 an de zile pina sa ma hotarasc, cum imi placea ceva stai ca nu incapea in camera, sau era prea scump sau mai stiu eu ce :)) sau faci fiecare perete cate o culoare si apoi orice ai pune in camera in culorile alea merge, sigur are cu ce sa se asorteze

| rocket a răspuns:

Wenge este o culoare super, si foarte eleganta. Dar usi ti-ai luat? http://www.usi-interior.eu/categorii_modele/usi_de_interior-1.html

| MhPnr a răspuns:

Http://www.portfolios.ro/proiecte/big/dormitor-mansarda_926001301101.jpg :) Jaluzele uite aşa http://www.firmeproduse.ro/pictures/produse/belintz1228903543.jpg zic eu, eu aş merge pe tema de mov cu alb, sau ceva deschis, combinaţie între culeri, fă un pastel, iese superb, mobila să se asorteze iar lenjeria de pe pat la fel şi covorul. Ce zici?:).

| samy88 a răspuns:

La mobila nu am idee, dar eu mi-am luat jaluzele de la www.jaluzele-verticale.biz si pot sa-ti spun ca sunt foarte multumit.