| Yuoia a întrebat:

Trebuie sa-mi schimb numaidecat centrala termica de apartament.
In conditiile actuale, ca va fi sau nu va fi gaz, ca va fi foarte scump, ca...
Credeti voi ca ar fi mai indicata o centrala electrica?
Argumente pro si contra?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Prețul electricității depinde de prețul gazelor și petrolului. Cât timp centralele electrice ard gaz și petrol pentru a produce electricitate, ele vor fi mai ieftine decât electricitatea.

36 răspunsuri:
| Lioana a răspuns (pentru Brizbriz):

Deci la tine orice depaseste conditia de om de Neanderthal e un lux. Atunci si hainele sunt un lux, si locuinta in care trăiești. Umbla dezbracat in cazul asta. Si dormi pe o banca in parc. E un lux sa ai un pat unde sa-ti pui capul.
Traim cu totii in lux dupa parerea ta, pentru ca toti avem apa calda.

| Brizbriz a răspuns (pentru Lioana):

Deci, sincer, o tii tot pe a ta, orice ar fi, si REUSESTI sa pui egal intre fara apa calda se numeste ca esti nespalat sau neandertal si in continuare, cu multa OBRAZNICIE ignori ideea de lighean, care e o chestie foarte decenta si nu LUX, CUM E APA CALDA
bun, mai am o singura intrebare:

CATI ANI AI?!? 7 sau 8?!?

| Lioana a răspuns (pentru Brizbriz):

Varsta mea nu conteaza dar sunt sanse mari sa am mai multi ani decat tine. Si din fericire nu am avut parte de spalat la lighean niciodata. Dar daca tu ai avut parte, daca asta e nivelul de viata cu care esti obisnuit, atunci inteleg de ce pentru tine apa calda la robinet e un lux.

| Brizbriz a răspuns (pentru Lioana):

"acum o oră | Lioana a răspuns (pentru Brizbriz):
Varsta mea nu conteaza dar sunt sanse mari sa am mai multi ani decat tine."

rili, rili, RILI?!?
nu eu sunt ala care ignoreaza CU DESAVARSIRE, idei simple, clare, SI EVIDENTE

daca nu ai 7 sau 8, poate ca ai nevoie de ajutor profesionist, cred sincer ca poti sa uiti de pshiholog, du-te direct la psihiatru

| Lioana a răspuns (pentru Brizbriz):

Stimate domn Brizbriz, eu am vorbit frumos cu tine. Cel care nu a ramas in limitele bunului simt esti tu. Te rog nu ma mai deranja.

| Leo_Leo_1979 a răspuns:

Avand in vedere faptul ca atat curentul cat si gazul se scumpesc, gazul ramane in acest moment cea mai buna varianta. Eu am centrala pe gaz, un Viessmann nou de care sunt foarte multumit. Modelele nou aparute anul trecut sunt mult mai economice avand arderea constanta. Este controlata Lambda Pro, Este foarte importanta pentru functionarea economica, si chiar se simte in factura.