| anonim_4396 a întrebat:

Unde gasesc otrava de furnici?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De furnici poti scapa usor, cu materiale "casnice":
Ai nevoie de
- 1 lingurita zahar praf
- 1 lingurita praf de copt
Trebuie sa cauti atent gaura de unde vin furnicii!
Amesteci cele doua lingurite de mai sus si presari in jurul gauri, ca un "dig", in 1-2 cercuri, respectiv pui si in gaura unde umbla furnicile.
La nevoie, poti folosi cantitati duble sau triple de prafuri, dar cantitati identice.

Functionarea:
Furnicilor le plac dulciurile si vor manca amestecul, respectiv vor duce din el si la matca din cuib.
Dupa putin timp, praful de copt le va umfla si vor muri, inclusiv matca.

| Violleta2022 a răspuns:

La toate magazinele care au chimicale.

| mihai69 a răspuns:

La orice supermarket mare. Sau online.

| Utilizatornew25 a răspuns:

La orice supermarket cunoscut!