| EduardGa a întrebat:

Cine e din Iasi, si stie de unde as putea cumpara insecticide, otrava sau ceva de genul acesta, pentru FURNICI? straight face

3 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Www.nexalotte.de
www.nexalotte.at
insecticid granulat care contzine 0, 2 gr/kg fipronil
intreaba la magazine fitosanitare de produsul nexa lotte este indicat pentru interior si exterior
eu am incercat toate caile cunoscute cu praf de copt cu clor cu esenta de otet
am scos dusumeaua si am scos cuiburile si le-am oparit cu apa fiarta si tot au iesit
trebuie gasita calea lor de acces de afara in casa si pus si afara si inauntru
daca ai furnici in apartament sa pui in jurul tzevilor pe dusumea si gresie si sa elimini accesul la alimente
tine painea in frigider
zaharul pune-l in recipient din plastic ermetic inchis
sa nu lasi firimituri
singurul produs eficient a fost cel mentzionat mai sus pe care l-am achizitzionat din germania

| elena a răspuns:

Sub podul Alexandru, pe la statia lui 6, care vine in Copou...

| carpediem a răspuns:

Regent de la Plafar