| AutumnDay a întrebat:

Unde putem coase o geanta? Mi s-a descusut bareta gentii si e destul de groasa geanta, nu o pot coase acasa.
Oare la croitorie ar merge? Sau unde sa ma duc cu ea?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cauti un ac gros sau un cui subtire, mai lung, cu care aliniezi gaurile cusaturii vechi.
Cu un ac gros (de cusut saci) si ata rezistenta de relon poti coase chiar tu partea desfacuta. happy

Intre cele doua parti poti aplica adeziv de tip "Prenadez", iar la cel putin 2-3 ore poti face cusatura. Sigur va rezista, eventual se va desface in alta parte. happy

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai degraba la cizmarie!

| Iote a răspuns:

Mergi la cizmarie. Ei au masini de cusut in piele. Desi acum, nici nu mai gasesti la orice cizmarie. Dar ei se cunosc si stiu cine are.

| Iote a răspuns (pentru Iote):

Sau daca la tine in oras ai atelier de confectii pielarie (haine, genti), acolo mergi.

| MeraO a răspuns:

Cizmaria cred ca e singurul loc in care vei putea gasi asa o masina

| WatkinsfID a răspuns:

Salut eu o geanta de a mea din piele am cusuto la un ciobotar

| WatkinsfID a răspuns:

Depinde de cât de groasă e geanta. Am avut și eu o geantă din piele care s-a rupt, iar la croitorie mi s-a spus că cel mai bine ar fi să merg la un cizmar. Din păcate, geanta nu s-a putut repara. Mai era și destul de veche. Pentru a îmi îmbunătăți starea, mi-a luat prietenul meu o geantă nouă de la https://joolar.ro. Mi-a spus că aceasta este una mai buna și mai rezistentă. Sora lui are una asemănătoare deja de 2 ani și e ca nouă. Probabil că unele lucruri deja uzate ar trebui înlocuite...