| Mistreanu_Alex_1994 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati daca stiti intr-o problema : acum 5 ani am finalizat casa si am si izolato cu polistiren de 5 cm normal fara densitate. Acum as dori sa mai adaug polistiren EPS 80 expandat grafitat de 10 cm peste celalalt, dupa care aplicam decorativul. Putem face aceasta izolare fara sa avem probleme si daca nu cer respectuos lamuriri.

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Se poate. De fapt metoda este practicata de multi din cei care nu se multumesc cu 10 cm de termoizolatie, aceasta fiind dimensiunea maxima ce se gaseste in mod curent pe piata (nu discutam de comenzi speciale).
La lipirea polistirenului de 10 eu unul as intinde adezivul cu gletiera cu dinti, pe intreaga suprafata, ca la faianta.

2 răspunsuri:
| georgedanielc a răspuns:

Se poate dar trebuie sa fii atent in caz ca in unele locuri ai avut sa presupunem...infiltratii,trebuie curatata zona acea (decopertata +50cm)si reizolata din nou, sper ca m-am facut inteles

| Alexandr a răspuns:

Cred ca puteti fara probleme!