| Tapanov_Mario_1977 a întrebat:

Va salut. Vreau sa-mi pun in camera un fular pe perete. Cum l-as putea prinde asa fel incat sa nu stric fularul si nici sa fie cu scotch sa se vada urat. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde din ce material este peretele si cu ce este vopsit /zugravit.
- Daca se lipeste, poti incerca sa folosesti scotch dublu (cu lipici pe ambele fete) sau chiar simplu si impaturat in doua.
- Alta solutie ar fi priderea cu "lipici" facut din faina si apa.
- Poti lipi fularul pe un carton, agatat pe un cui.
Totul depinde de fantezie si indemanare.

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu iti sugerez sa nu folosesti banda dublu adeziva, deoarece
cand vei incerca sa o dai jos e posibil sa se rupa si bucati din tencuiala peretelui.