| Deeutzica a întrebat:

Voi cum vă călcaţi hainele confused

Răspuns Câştigător
| mami a răspuns:

Blugii- pe dos
camasa cu maneca lunga - pe fata - primadata manecile cu dunga apoi guleru si restul
camasa cu maneca scurta- pe fata - primadata maneca fara dunga (sa nu apara ca si aripile la gainile in calduri) gulerul si restul
tricourile - pe dos fara dungi la maneci
chilotii- pe dos (daca sunt din bumbac)
sosetele - pe fata (daca sunt din bumbac)
prosoapele de baie si de corp - pentru dezinfectare
prosoapele de bucatarie - pentru dezinfectare
Hainele de pat -doar pentru musafiri (curentul electric este prea scump)
fetele de masa - pe fata -pentru estetic

15 răspunsuri:
| costel_4263 a răspuns:

Salut; cu fierul de calcat in pozitia vertical, apoi sa vezi daca fierul este reglat la temp.aferenta(bumbac.lana,dresss)pa

| yulysym a răspuns:

Uite eu iti dau un sfat nu stiu daca ai pus aceasta intrebare doar ca sa ne amuzam.nu? uite sfattul pentru a calca batistele din orice material posibil ma refer la cele de suflat nasul le speli si intinzi batista uda pe un perete al baii de preferat pe faianta si cand se usuca le vei trage de pe perete calcate gata. incearaca e chestie descoperita de bunica mea care avea fier de calcat cu carbuni prin tineretea dansei. Celelalte haine cred ca in ziua de azi nu cred ca mai necesita calcate!

| Maria123 a răspuns:

Cu mainile e cel mai bine, sau pui niste teancuri de carti peste si le lasi cateva ore!

| Cristea a răspuns:

In picioare, asa fac adevaratiilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu tactica si dibacie... a, si cu fierul de calcat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu fierul de calcat cu ce ai vrea sa le calcam?

| BiaSiAtat a răspuns:

Ai copiat inrebarea!

| Mauve a răspuns:

A mai fost intrebarea asta...

| Deiiiiia a răspuns:

Pun o morsă caldă peste ele și o țin acolo 10 minute, dup-aia le dezlipesc de pe burta ei cu un clește. Dumnezeu știe cum încălzești o morsă...

| strainulmisterios a răspuns:

Cu mana si cu fieru

| mirela_6780 a răspuns:

Miscand fierul de calcat incins inainte si inapoi pe suprafata hainei

| Daniel_6100 a răspuns:

Sincer, cel mai des, in picioare

| cristina_1473 a răspuns:

Simplu cu masina de calcat

| Alexandra_9881 a răspuns:

Cu grijalaughing