| Maui a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o planta! Sa o tin in camera la mine; bineinteles ca o voi tine la lumina. Ce planta colorata si frumos mirositoare as putea sa imi cumpar? Dar nici o planta uriasa nu vreau.

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! uite un link cu multe posibilitati a alege si totodata benefice pentru camera ta.
http://www.eva.ro/......31280.html

| stejara2 a răspuns:

Http://www.citygarden.ro/img/259_8929stephan.jpg
Este floarea mea preferata, se numeste Iasomia de Madagascar(Stephanotis floribunda), si cum spui ca ai lumina, o poti avea plina de flori si de parfum!

| iKronstadt a răspuns:

Plumeria.
http://www.google.ro/......tp?/imgres main_page%3Dproduct_info%26products_id%3D1628&h=1024&w=1365&sz=88&tbnid=bIcSsaa6UmaL6M:&tbnh=92&tbnw=123&zoom=1&docid=bd63-n5747hG5M&sa=X&ei=usObT82ZEYvbsga2vu1K&ved=0CFEQ9QEwAg&dur=855

| AlexandruMurzin a răspuns:

Si daca te gandesti cumva sa iei in considerare o canepa o sa iti faci si mai multi prietenilaughing... daca nu, ia-ti un bambus, da nu prea miroase big grin

| ady3600 a răspuns:

Canepa, arata frumos si miroase a... hm. miroase binewinking

| anita70 a răspuns:

Orhidee,crini trandafirul japonez.