| cezar_5929 a întrebat:

Vreau sa invat sa impletesc din rachita. ma poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| Aliutza a răspuns:

Ai mai multe variante de a invata:
1.Periodic, se organizeaza cursuri de impletire din rachita, in diferite orase. Trebuie doar sa urmaresti data la care se vor tine si in orasul tau sau sa te deplasezi in orasul in care se tin.
2. Cand se organizeaza targuri in orasul tau sau in orasele vecine, du`te acolo si cauta o taraba unde se vand chestii impletite din rachita. Apoi propune`i vanzatorului/vanzatoarei sa te invete si pe tine cum se face, pe gratis sau in schimbul unei sume de bani sau de produse, in functie de posibilitatile tale financiare.
3. Daca cunosti pe cineva care impleteste (din lana sau din orice altceva), s`ar putea sa stie si cum se impleteste din rachita, chiar daca nu e specialitatea sa. Roaga persoana respectiva sa iti arate cum se face.
4. Da un anunt in ziar (nu costa foarte mult), cum ca vrei sa inveti sa impletesti din rachita sau ca, cauti o persoana care sa-ti impleteasca manual niste obiecte decorative, la comanda. Daca te contacteaza cineva, dupa ce va intalniti, ii spui ca de fapt vrei sa te invete si pe tine, desigur, in schimbul unei sume de bani.

Sper ca iti este de folos raspunsul meu. Bafta!

| Nicolae_Ciofu_1976 a răspuns:

Cred ca gasesti aici http://bit.ly/NoUtw6R