| mirceas a întrebat:

Vreau sa torn la exterior CM 11 IN CURTE fara sa plachez nimic deasupra oare va merge cum se va comporta, stie cineva?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

@mg - nu batem campii, intelegem foarte bine ca CM11 este unadeziv, insa raspundem intrebarii puse de om. Si cred ca am raspuns corect - adezivul este un amestec cu un continut destul de ridicat de ciment, rezistent la intemperii, deci teoretic se poate turna in curte, iar intr-un strat bine armat si suficient de gros ar rezista probabil destul de bine. Ca va costa enorm, ca sunt solutii mult mai ieftine, mai rezistente sau mai aspectuoase, e altceva, tocmai de aceea am si spus ca ar iesi mai ieftin sa placheze cu marmura. Deci nu te speria, nu am batut campii, am raspuns numai intrebarii puse de @mirceas, care nu intreba daca adezivul se preteaza acestei lucrari, ci daca e posibil si cum se va comportawinking.

9 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Intr-un strat suficient de gros si bine armat nu cred ca s-ar intampla nimic rau. Doar ca va costa mai mult decat o placare cu marmura sau orice alta piatra naturala si va avea un aspect total nepotrivit.

regis
| regis a răspuns:

Nu, nu ai spus ca nu se poate, te-as fi contrazis daca ai fi afirmat asta. De putut se poate, insa ai raspuns foarte bine din prima, nu se preteaza si nu are ce cauta la aplicatia respectiva.

| fabiola a răspuns:

Merge, dar cred ca este mai costisitor decat placile de pavaj!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Te va costa cam scump. Din ce stiu ala se amesteca doar cu apa si e adeziv pentru gresie. Nu stiu in ce masura poate fi casabil, dar de ce n-ai folosi o metoda verificata? Beton, sau mai bine caramida ecologica cu gazon?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CM 11 este un adeziv si nu are ce cauta la aplicatia ta. Nu se preteaza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt a intelege ce inseamna CM11. ...si pentru cei ce bat cimpii http://www.bicau.ro/data/MasterLink/h29/f2873/cm11.pdf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Regis @ eu zic sa ne batem joc in alt mod de unii care nu stiu ce intreaba si ce vor!
Am spus ca nu se poate. Cititi si ce spune producatorul.
Daca vreti sa reinventati constructiile...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Regis@ / nu-mi rastalmaciti vorbele. Am spus clar, NU! Subiect inchis.

| iuliancico a răspuns:

CM11 peste ce, sau in ce compozitie? pe ce suprafata? ce trafic ai in acea curte?