Întrebare recomandată | Azµre a întrebat:

Bună Seara!
Am dorit să postez la Cauze Nobile dar nu am putut sper să nu-mi săriți în cap datorită categoriei. Ținând cont că este vorba totuși de sănătate! Și de aceasta avem cu toții nevoie.
Îmi pară rău că postez o întrebare, mai mult o rugămite, ținând cont de categorie, la această oră, dar conștiința mă obligă să o fac.
Un prieten, vecin, de la mine din oraș, Giurgiu, are nevoie de sprijinul nostru, de omenia și demnitatea noastră, să îl ajutăm să treacă peste acest impas din viața lui.
Las articolul și pozele să discute de la sine!

http://giurgiuveanul.ro/stiri/andrei-nevoie-de-ajutorul- nostru/#more-2562

https://www.facebook.com/......media/set/

Dacă vreţi să îl ajutaţi pe Andrei o puteţi face depunând bani în contul în lei deschis la banca Transilvania, RO45BTRL05301201T88145XX, titular de cont Dumitru Daniel Mădălin, sau sunând la numerele de telefon 0730.539.755 sau 0720.318.913.

Nu vreau comentarii răutăcioase! Sper din tot sufletul să se poată strânge acei bani și să se poată face bine acel copil!

Vă mulțumesc!

60 răspunsuri:
| Nimixpecial a răspuns:

Nici nu ma mira ca sectiunea asta are cele mai putine topicuri...

| coco4000 a răspuns:

Emotionat chiar mi-a venit sa plang am sa ma gandesc si eu la o donatie mult noroc

| artagonlord a răspuns:

Saracul, am citit povestea despre el, daca fiecare am dona, s-ar putea repara situatia

| ancaelena24 a răspuns:

Imi pare foarte rau si mi se pare o poveste extrem de trista, intrebarea mea este : Se pot efectua dontii prin telefon ca daca da ajut cu orice suma e nevoie.

| ancaelena24 a răspuns:

Imi pare foarte rau si mi se pare o poveste extrem de trista, intrebarea mea este : Se pot efectua donatii prin telefon ca daca da ajut cu orice suma e nevoie.

| AlohaFromHawaii a răspuns:

Din păcate noi doar spunem, nu şi facem. Deci. Nu te baza pe ce spun ceilalţi în legătură cu "donatul banilor". Te sfătuiesc să cauţi ajutor în altă parte.Succes!

| Raducu1997andrei a răspuns:

Saracu copil doamne sa se faca bine!

| IonescuOnutza1986 a răspuns:

Multa sanatate, ajutor de la Dumnezeu si ganduri de bine!

| Smo3keWeeD a răspuns:

Mda...e trist...as vrea sa donez si eu acolo cel putin 25 de lei dar..si eu depind de banii mamaei mele si ai tatalui meu. Oricum, se spune ca banii nu aduc fericirea dar in cazul acesta banii si speranta aduc FERICIREA!crying(((((((((((

| Azµre explică (pentru Smo3keWeeD):

Azµre explică (pentru Eviix):
Din păcate nu s-a mai putut face nimic, micuțul a murit acum trei săptămâni...

| MdRoUgS a răspuns:

Salut! sincer eu personal nu pot ajuta material fiindca si eu depind de parintii mei! in shimb vreau sa fiu sufleteste alaturi de cei neajutorati si sa va rog in numele tuturor sa faceti un bine cat de mic! nu este greu sa fim putin mai bun si mai intelepti.sunt atatia oameni bolnavi, batrani, copii, tineri! haide-ti sa schimbam ceva...

| Denny_Denisa_1994 a răspuns:

Sunt minor deci nu pot scuze

| accescrang a răspuns:

Dureros...am citit povestea despre drama lui Andrei si parintilor lui, si doar atat pot spune... dureros.

| Oanapisipisi a răspuns:

Daca as posta pe facebook ar fi bine?

| Lix_Lixii_1978 a răspuns:

Imi pare rau. Dumnezeu sa va dea speranta si rog pe cei care au mila, sa doneze din putinul pe care il au, pentru el.Doamne ajuta.

| sclipicilaurazanaprintesa a răspuns:

Imi pare nespus de rau pentru Andrei, Dumnezeu sa-l ajute sa se insanatoseasca cat mai repede
Nu pot dona, sunt minora, dar daca as putea, crede-ma, asi face-o.
In plus, ingerasul lui, de sus n-o sa lase o stea atat de scanteietoare si sclipitoare sa se stinga.
Sa ne rugam pentru el, asa bunul Dumnezeu v-a stii ca vrem sa il ajutam!

| Arrrrrrrrrrrrrrrrraaa a răspuns:

Cat de rau este sa fi bolnav!
Ii inteleg perfect pe aest copil pentru ca si unchiul meu avea aceiasi boala dar din pacate pentru el nu s-a mai putut face nimic si a decedat!
Fiecare dintre noi avem sau am avut cate un caz de acest fel in familie, cunoscuti sau prieteni!
Daca v-ati pune in locul familiei aceea ati intelege din ce cauza trebuie sa donati!
Daca ati doona si 1leu ar fi bine...de la fiecare cate 1 leu s-ar strange banii necesari pentru acest ingeras nevionovat.

| DraGuTeluL75 a răspuns:

Off...Ce rau imi pare de acest mic ingeras, sper din tot sufletul sa se faca bine si sa traiasca fericit!

| Aichaeula24 a răspuns:

Am citit articolul este foarte dureros;(;(;( sarmanul copil...

| ionica_2758 a răspuns:

Ii dorim toti binele aveti tot sprijinul nostru crying mereu o sal aveti dar imi pare sincer rau ca nu pot sa donez de pe telefon O sa-i trimitem ganduri de bine si eu si iubita mea

| G0ldWisH a răspuns:

Da,, si eu imi doresc dar nu pot dona de pe telefon?

| Azµre explică (pentru G0ldWisH):

Salut!
Din păcate nu, numai conturile și sunt acolo și numerele de telefon ale părinților, dacă e ceva se sună la numerele acelea.

| accescrang a răspuns (pentru Azµre):

De ce altceva mai are nevoie familia, in afara de bani?

| Azµre explică (pentru accescrang):

Speranță... de altceva de ce să mai aibe rost. După cum ai văzut pozele, au încercat să îi ofere o copilărie frumoasă, doar că nu prea se poate numi copilărie aceea în care a trebuie să crească în spitalele din România.
Ajutăm și noi cum putem, să ducem vorba mai departe, și poate se va găsi cineva să i-a atitudine. Cum eu am postat pe facebook, pe TPU, așa pot face și alții care au conturi pe diferite site-uri de socializare și în așa fel creștem șansele de a putea rezolva ceva.