| gazutza a întrebat:

Ce v-ati face daca n-ati avea o mana?

Buna :) Vreau sa va aduc in atentie o campanie umanitara de care ma ocup. Ioana - povestea unei manute pierdute! Ne luptam pentru a strange 185.000 de euro pentru o proteza bionica.

Toata povestea ei o gasiti aici http://www.helpioana.ro. Campania cuprinde pana acum promovare pe retelele sociale sub hashtagul #pentruioana, prin bannere si posturi pe bloguri, articole in presa scrisa, stiri la televiziune si donarea de obiecte spre licitatie. Toate le veti gasi pe site si in sectiunea Blog.

Doua minute va cer. Sa cititi, sa dati mai departe si poate sa donati o suma cat de mica sau mare puteti. Mergem pe principiul ca putin cu putin se face mult :)

Va stau la dispozitie la mailul sabina_cornovac pe yahoo.com.

Va multumesc din inima!

58 răspunsuri:
| Uratu140 a răspuns:

Ar fi ingrozitor cred ca as intra in panica

| SmileyyXD a răspuns:

Mai bine mor decat sa nu am o mana, un picior, sa imi pierd vederea sau mai stiu eu ce.As vrea foarte mult sa donez, dar nu cred ca parintii ar fi de acord.sunt "o pustoaica" cum s`ar zice pentru ca am doar 12 ani. Poate totusi reusesc sa ii conving si te contactez!

| IGM a răspuns:

Bafta,muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuulta.

| teonel2 a răspuns:

Nu pot dona, dar sper sa se faca bine. Apropo, nu cred ca ai mintit, Daca ai fi mintit s-ar fi intos roata.Inca ceva:terminati cu comentariile de prost gust, va rog! Macar de bun simt!

| teonel2 a răspuns:

Dumnezeu sa va ajute!

| TimisoaraKBOOOM a răspuns:

De unde bani daca romanii au fluturi in frigider si altii au un cap de cerb intr-un cuier! Du-te si cerele lor nu unui forum!

| essther19 a răspuns:

Eu una as cere eutanasierea personalasad daca as ramane fara o mana! doamne fereste

| No0oName a răspuns:

Am mai intalnit o problema din aceasta si un baiat sia taiat mana cu firezul a mers la doctor iar doctorul ia scos sau ia pus nu mai stiu sigur degete sa creasca iar in vreo 10 -15 ani parca iar creste ee nu stiu dar sper sa se faca bine totusi ar trebui sa intrebati si de aceasta propunere sa va informati, oricum nu cred ca este teapa pentru ca uitati-va pe site ca nu are mana

| evelina_8943 a răspuns:

A trecut un an. S-a rezolvat happy?

| Lili_9060 a răspuns:

Ei, na! Ce sa spun!

| Alyn4U a răspuns:

O mana? Dar de cei care au nevoie de operatii ca sa traiasca! nu fara o mana ei si-ar da ambele maini doar ca sa traiasca, ei merita banii sunt foarte multi! Si da si ea merita dar mai mult merita cei care sunt in pericol de moarte!

| coregame a răspuns:

Dificila intrebare!

| andrecool a răspuns:

Saraca,am sa incerc sa iau banii de la mama si tata si-am sa-ti trimit cat de mult posibil! Acum cand o sa-mi visa pensia alimentara si alocatia pe 10 dec iti trimit toti banii! As face rost de mai multi dar am doar 10 ani!

| Emiliabantas12 a răspuns:

Pai nu ar fi bine de loc credeti-ma si eu am vazut mai multe cauze de genul acesta si nu mi-a mers bine de loc sa vad cum eu ma bucur de sanatate si altul sa sufere

| DubluBla a răspuns:

Asa a vrut Domnul sa o lase...Nu mai merge facut nimic. Te comsumi atata degeaba.Cum spunea si kongeriket cu atatia bani se va putea construi o scoala frate.

| gazutza explică:

INFO SUPLIMENTARE: Se poate dona prin telefon * 0900 900 545 pentru 5 euro * 0900 900 547 pentru 10 euro (Numere valabile in reteaua Romtelecom) sau in cont

Cont Volksbank (EUR):
RO15 VBBU 2511 UN47 4092 1101
Sucursala Unirea Bucuresti

Cont Volksbank (USD):
RO44 VBBU 2511 UN47 4092 3101
Sucursala Unirea Bucuresti

Cont Volksbank (RON):
RO77 VBBU 2511 UN47 4092 2701
Sucursala Unirea Bucuresti

CODUL SWIFT
VBBUROBU

Beneficiar cont: Mihai Iulian - tatal Ioanei
identificat cu Ci seria IF numarul 117577
CNP 1781003090082

| gazutza explică:

@fragolina Multumesc mult happy Oriunde se spune e de bine. Vom avea si evenimente caritabile de care ma ocup chiar acum, in presa a aparut mai peste tot, vom avea pictorial cu ea in Tabu happy Orice ajutor este megapretios happy

| gazutza explică:

Buna @mg. Nu cred ca cei de la TPU acceptau sa mediatizeze cazul daca nu era real. Dar ai mare dreptate ca exista multe tepe. Dupa cum scrie si pe site, pana la varsta de 2 ani trebuie sa inceapa obligatoriu tratamentul cu proteze intermediare si fizioterapie, urmand ca dupa 3 ani de tratament sa se puna proteza bionica. Medicii din strainatate au aprobat deja tot trebuie doar sa facem rost de bani.

In ceea ce priveste comportamentul nostru fata de ea te asig ca este adecvat. Nimeni nu ii spune vreodata ceva despre manuta. Dar ea este incredibil de desteapta si deja simte ca ceva nu este ok. Cand cineva aplauda, incearca si ea si isi da seama ca nu poate. Tine obiectele in manuta care nu e intreaga mereu si umbla la ele cu cealalta. Te asigur ca stie f bine ca ceva nu e ok cu ea.

Multumim mult de tot pentru sfaturi happy Le voi transmite parintilor.

| gazutza explică:

@kongeriket Atata iti spun: nu iti doresc vreodata sa ai parte de asa ceva! NICIODATA!

| gazutza explică:

@tipu Multumesc mult pentru cuvinte si mai ales pentru donatie. Oricat de mica ar fi, ea conteaza enorm. Si in al doilea rand, nu ne-am fi aruncat in aceasta campanie daca nu aveam toate actele necesare si toate analizele de la medicii din strainatate care sa ne spuna ca daca avem banii si face tratamentul, va avea o mana normala din proteza bionica. Deci ai dreptate, pana nu incerci si nu te informezi nu stii daca nu are o sansa happy

Sanatate si Dumnezeu sa te ajute!

| gazutza explică:

@emsnuel Multumesc din suflet!

| gazutza explică:

@*krystyn@+edy*=love* si @addictedxxgirl Va multumim pentru intentie! Gestul vostru este maret. Nu mi-o luati in nume de rau, dar sper sa fie si real. Nu au intrat inca in cont asemenea sume.

Va multumesc!

| gazutza explică:

@brunetzyka_ratzusca Sa te auda Dumnezeu si sa te rasplateasca!

| TuStiai a răspuns:

Va pot ajuta cu o sectiune pentru aceasta poveste pe site-ul www.tustiai.ro, daca va intereseaza astept materialul pe contact@tustiai.ro

| MisterB a răspuns:

Mana bionica? Pentru ce? Nici tatal meu nu are o mana...dar pe el cine il ajuta?! Naiba! El se descurca si ja chiar daca nu are mana dreapta.Voi nici nu stiti cum repara telefoane, calculatoare etc. etc. cu o singura mana si aia vrea mana bionica? cu banii nostri? Tata are pur si simplu o proteza si nu se plange de atatia ani de cand a pierdut-o. Daca vrei sa ajuti pe cineva o faci strangand bani nu cersind...

| dodo99 a răspuns:

As crea un spital pentru copii incercand sa ajut copii nascuti prematuri si e un lucru superb ce faci tu de aceea te felicit! kiss bravo!