| TPU.ro a întrebat:

Pe 21 martie este Ziua Mondială pentru Sindromul Down, cum poţi ajuta o familie care are un copil cu acest sindrom?
Află mai multe: http://www.tpu.ro/blog/?p=1877

58 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| cezar987 a răspuns:

Va urez succes.Si sper ca acei oameni sa se faca bine mie nu imi pasa de funda. Vreau sa ajut.O sa incerc sa donez 10 20 euro.Sa vorbesc cu parinti.Iar sindromul asta ar fi mai bine sa dispara de pe fata pamantului si imi e tare mila de acei oameni care ar putea sa moara oricand.Ei nu au avut parte de o viata asa cum o avem noi.Iar daca noi nu suntem multumiti de viata noastra sa ne gandim cum ar fi sa fim in locul lor.Eu as dona pentru ei si 1000 de euro dar nam.Fiindca sunt un copil de 10 ani si cati euro pot sa fac din 3000 de lei stransi de mine din alocatie.Sa fim multumiti de viata noastra buna.Asa ca pentru cei care zic "mai bine mor decat sa traiesc in viata asta in care nu primesc ce vreau"Cel putin voi aveti o casa mancare apa sucuri si multe altele dar ei ce au?! 10-11 camere in care sunt ingesuiti zeci de copii. BUCURATIVA DE VIATA OAMENI BUNI SI INTELEGETI CA NU MAI TREBUIE SA VA SINUCIDETI DOAR PENTRU CA NU ATI LUAT BAC SAU DIN ALTE MOTIVE NEINSEMNATE!

| BogdanMotiu a răspuns:

Si sora mea are Sindromul Down sad

| david444 a răspuns:

Mult succes!

| Alexutzica a răspuns:

Mult succes!:*

| biliana a răspuns:

Sunt cateva campanii care ii ajuta pe copii care au acest sindrom...multa bafta:*

| Hitch a răspuns:

Daca as fi foarte atasat de familia respectiva as incerca sa ma implic cat mai mult,sa ofer o situatie materiala(din putinul meu as putea sa ajut familia respectiva), sa ii incuajez, sa fiu alaturi de ei in acele momente cat mai mult posibil.

| anmardany a răspuns:

Eu am o colega de clasa cu acest sindrom, e foarte naspa sad
mult succes cu strangerea de fonduri

| vladimirovici a răspuns:

Ii lasi in pace

| AdyJm3 a răspuns:

Bafta cu sindromul down sad e naspa a avut un baiat sad sper sa fiti sanatosi bafta; P

| NutellaN01 a răspuns:

Poti ajuta un om cu acesta boala prin a-l face sa se simta bine o intreaga zii sau poti sa duci aceea persoana la film, in parc etc.

| lary_6681 a răspuns:

Eu cred ca ar fibine sa stringeti bani pentru aceste persoane cu sindromul down

| 13642 a răspuns:

Mult succes va doresc.

| adelutSsa a răspuns:

Paii...mai multe donari de bani

| maddy_3420 a răspuns:

Succes!

| alexandrasavin a răspuns:

Nu stiu

| hateJB a răspuns:

La mai multe donări! sper ca-i putem ajuta

| GuitarCrazy a răspuns:

Hey, si eu va urez succes!

\

| micutztacutalent a răspuns:

Ii poti ajuta donand sume mici care le pot face viata mai lunga si mai buna! big grin

| ally27 a răspuns:

Si verisorul meu are Sindromul Down, si are si o problema la inima, dar a fost operat...a si mai are si 4 ani

| Adryannna a răspuns:

Succes... bietii oameni cryingcryingcryingcrying... mai bine ar disparea de pe fata pamantului acest sindromcrying

| elenutzza_7577 a răspuns:

Mult.succesbig grin

| Crista_4404 a răspuns:

Multumesc pentru sprijinul vostru. Am reusit sa strang 1333 RON pana acum. Dar mai e si maine o zi... poate reusesc sa adun o cifra mai rotuna

| Crista_4404 a răspuns:

Multumesc CInEmAx! Intr-adevar ajutorul in bani ar fi mai de folos in acest moment decat sprijinul moral happy

| adyady_1421 a răspuns:

Bvo & mult succes

| MaryKitty12 a răspuns:

Mult succes! La mine in clasa a fost o fetita cu acest sindrom si toata lumea o ignora si isi bateau joc de ea.Dar a plecat dupa un semestru.Sa aiba sanatate toti cu acest sindrom...

| daniela_3242 a răspuns:

Mult noroc si sanatate.Sa va de-a Domnul de toate.