| danny4everr a întrebat:

Am nevoie de 10 glume f amuzante plz

Răspuns Câştigător
| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Un taximetrist merge cu o doamna spre Bucuresti. Pe drum femeia isi da seama ca ea nu are destui bani la ea si ii zice soferului.
Asta opreste pe amrginea soselei, langa un camp de trifoi. Doamna:
- Doamnule nu pot sa fac nimic ca sunt femeie cuminte.
Soferul:
- Nu-i nimica doamna ca si eu sunt.
Se duce el in spatele taxiului si ia o patura si o intinde pe jos si zice:
- Hai doamna, treceti la treaba.
- Domnule am copii, am sot, nu pot...
Taximetristul:
- Doamna si eu am sotie, si eu am copii... dar mai am si o familie de iepuri pe care trebuie sa-i hranesc asa ca pune mana si aduna trifoi.

2 răspunsuri:
| ღRarityღ a răspuns:

Bula lipseste 3 saptamani de la scoala. profesoara il intreaba :

- bula de ce ai lipsit 3 saptamani de la scoala?
-pai in prima saptamana i-a cazut tatei o caramida in cap si trebuia sal ingropam, a doua i-a cazut bunici si trebiua so ingropam, iar a treia i-a cazut mamei si trebiua si ingropam.
profesoara mirata intreaba :
-bula tu unde erai
-pe acoperis aruncam caramizile

| xChocolateRoxiiixD a răspuns:

1.un scotian ii trm raspunsul prin scrisoare fiului sau ce e plecat din tara:
"ti-am trm 10 dolari cat ai cerut.dar ai grija cum scrii pentru ca 10 nu se scrie cu 2 de 0.

2.un tata scotian le spune copiilor sai
-daca sunteti cuminti saptamana asta va duc la cofetarie sa vedeti cum mananca lumea prajituri.

Sotia unui scotian, o femeie de o zgarcenie rara, se pomeneste cu sotul ei venind acasa, in fuga, fericit.
Sotul: - Marry, am castigat la loterie 5000 de lire!
Femeia se intuneca la fata.
Sotia: - Da? Si cat a costat biletul?

nu stiu alte bancuri tari dar daca gasesc iti spun