| loveislikeaheadshot a întrebat:

Cine imi spune niste glume amuzante (dar fara prostii sau jigniri big grin )? am urgenta nevoie! dau funda la cele mai amuzantewinking

Răspuns Câştigător
| emil_6416 a răspuns:

Un tip elegant iese dintr-un magazin select împingînd un coş plin cu şampanie, caviar, mezeluri fine etc.
Cînd să le bage în portbagajul BMW-ului, observă un individ slab, prăpădit, care umbla de colo-colo rupînd ierburi de la marginea drumului.
– Dar ce faci, domnule, acolo?
– Adun iarbă ca să mănînc. Trebuie să duc şi la copii, că n...u mai avem nimic.
– Cum aşa?! Păi atunci, uite cartea mea de vizită şi vino să mîncaţi la mine acasă!
– E frumos din partea dumneavoastră, domnule, dar am 8 copii, plus nevasta…
– Şi mai bine! Veniţi cu toată familia!
– Sunteţi foarte generos! Numai că, din copii, unii sunt deja căsătoriţi, au şi ei copii…
– N-are-a face, să vină toţi! La mine acasă iarba e uite-aşa de înaltă, dacă sunteţi mulţi, în 3 ore terminaţi!…

6 răspunsuri:
| Myssteriusthanlife a răspuns:

Mamă, mamă, de ce împingem maşina în prăpastie?
- Taci din gură, altfel se trezeşte tata...

| emil_6416 a răspuns:

În spital este adus un tip cu o fractură craniană.
Soră medicală completează fişa şi întreabă:
- Căsătorit?
- Nu, accident

| SubZero_5945 a răspuns:

La doctor: Doctore, doctore... spune asistenta in fuga.
-Doctore un pacient a murit la chiar la iesirea din cabinet!
-Pai schimbai repede pozitia sa para ca tocmai a intrat! laughing

| mihaela90 a răspuns:

La un botez, nasul copilului este întrebat de preot :
- Te lepezi de satana?
- M-as lepada parinte, dar am patru copii cu ea!

Doi ardeleni, Ion si cu Gheorghe, merg prin padure. La un moment dat Ion vede un picior de om si zice:
-Ba, Gheorghe, tare ma tem ca ala e piciorul lui Vasile.
Se uita ei mai bine si zic:
-Da, ma, asa este.
Se duc mai departe si vad o mana. Ion spune:
...-Ma, ala nu e ceasul lui Vasile?
-Ba da, ma.
Se duc mai departe si vad un cap, Ion zice:
-Ma, ala nu e capul lui Vasile?
-Ba da, ma, zice Gheorghe.
Ion sta cateva clipe pe ganduri si apoi spune:
-Ma, eu tare ma tem ca Vasile asta o fi patit ceva...

| mihaela90 a răspuns:

Sotia se pregateste sa prajeasca un ou ochi, cind tocmai se intoarce
sotul acasa si incepe sa tipe:
-ATENTIE! ATENTIE! MAI MULT ULEI! AVEM NEVOIE DE MAI MULT ULEI! O SA SE ARDA! ATENTIE! INTOARCE-L, INTOARCE-L, INTOARCE-L! HAI! ATENTIE! AI INNEBUNIT? ULEIUL O SA SE
TERMINE! O, DOAMNE DUMNEZEULE, SAREA! NU UITA SA...REA!
Sotia, deja enervata la culme de tipetele sotului, il intreaba:
-De ce tipi asa? Crezi ca nu sint in stare sa prajesc un ou?
Barbatul raspunde foarte calm:
-Asta ca sa-ti faci o idee de cum ma simt eu cind conduc masina si tu
stai linga mine...
Mamico, l-am vazut pe tata cum ascunde niste bani intr-o carte din
biblioteca.- Stiu asta de foarte mult timp.
- Si de ce nu-l certi?
- Pentru ca si el se face ca nu observa atunci cand ii lipsesc din bani!