| CristiPalidu a întrebat:

Am o problema.
Imi vine sa rad des. De multe ori in cele mai proaste momente.
Cum sa fac sa ma opresc.

Răspuns Câştigător
| DeeaDLove12 a răspuns:

Nu te opri! este bine! sunt oameni cu multe probleme pe cap si nu au timp sa guste din viata [''sa vada partea plina a paharului''] si este ft.sanatos dc e cineva in potriva rasului tau? poate tu esti mai copilaros decat ei si nu e rau in asta fiecare are o fire a sa si o personalitate!

6 răspunsuri:
| Bogdybgd a răspuns:

Este foarte bine să râzi, dar este si.foarte important să sti când,deoarece poţi sa suporti niste consecinte după nu tocmai placute.
Si mie uneori la scoala imi vine sa râd,dar, ca să nu se prinda profesorii mă opresc gândindu-ma la ceva ce m-a afectat(decesul bunicii mele), iar atunci imi revin la loc.
Stiu că pare banal, dar.trebuie să te gândesti la ceva care te-a afectat moral.si o sa îţi dispară zâmbetul!happy

| MiruuuNaa a răspuns:

Eu patesc exact la fel! rolling on the floor.
Metode pe care le aplic eu : ma musc de buza, strang din dinti, incep sa ma gandesc la altceva.

Eu gasesc in toate ceva amuzant! laughing

| FyzFyre a răspuns:

Depinde daca...este ceva cu adevarat amuzant si cei lalti te intreaba dc ai ras le spui gluma sau daca esti la o sedinta sau la o afacere ar trebui sa iti dai un ghiont o mica ciupitura ca sa te opresti

| Daniel112211 a răspuns:

Gandetete la ceva sanjenitor sau la ceva rau care te face sa tremuri(uita-te la the grudge 2 ) rau care numai de ras n-ai chef. vrau fundabig grin

| bombonik62 a răspuns:

Asa sunt si eulaughingdaca e intr-un moment amuzant razi pana te doare burtawinkinglaughingdar daca e intr-un moment nepotrivit...ciupeste`tetongueeu de obicei imi musc buzalaughing

| Andreea1214 a răspuns:

Daca iti vine sa razi, tot vei rade laughing Eu daca ma musc de buza sau daca ma ciupesc, ma opresc pe moment dar apoi izbucnesc in ras si mai rau si ma mai pomenesc si cu o durere de momentlaughing)))) Deci mai bine razi atunci cand iti vine, e mai usor sa te opresti de la sine, decat sa te fortezi, iar cei carora le pasa de tine vor accepta, restul ghinionlaughingwinking