| anonim_4396 a întrebat:

Buna am cateva intrebari:
1.Cum pot sa ma opresc din plans in momente importante.
2. Cum sa ma opresc cand imi vine sa plang funda.

Răspuns Câştigător
| NanotekPink a răspuns:

Buna. De obicei eu incerc sa ma gandesc la ceva important, care imi atrage atentia. Ma uit la desene animate pentru ca ma fac sa rad, dar daca nu ai cum poti sa iti gasesti ceva de lucru, sa intri pe tel si sa te uiti la poze amuzante, sa te gandesti oare de ce plangi cand sunt atatea catastrofe pe Pamant, si oamneii sunt torturati fara vina, si altij mor de foame, sau unii nu au anumite membre si ar vrea si ei sa se integreze sau sa se joace cu ceilalti dsr nu au posibilitatea. Trebuie sa gandesti mai sus de tine si sa te intrebi daca motivul din care plangi chiar se compara cu atrocitatile din lume, pentru ca sunt adevarate "filme de groaza" reale. Daca plangi des si fara control poti apela si la un psiholog, de ce nu?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gandeste-te la lucrul direct care te determina sa plangi, dupa aceea gandeste-te daca are vreun rost sa o faci? Mai gandeste-te si cum ar fi daca n-ai faci-o. Incearca, e posibil sa mearga! happy

| Sfaterly a răspuns:

Mușcă-ți buza.
Chiar ajută.