| SoNiCxXx a întrebat:

Obito e Tobi din akatsuki?

Răspuns Câştigător
| birdie14 a răspuns:

Să înţeleg că nu citeşti manga? Da,Tobi este Obito. După mult timp,în care toată lumea a crezut că Tobi este Madara, Naruto i-a spart masca şi s-a dezvăluit că Tobi este de fapt prietenul de mult pierdut al lui Kakashi, Uchiha Obito. După ce jumătate de corp i-a fost zdrobit de aceea piatră, Obito s-a trezit într-o ascunzătoare, fiind vegheat de un bătrân care s-a dezvăluit a fi chiar Uchiha Madara.Cu ajutorul lui Zetsu Obito şi-a recăpătat corpul, într-un mod sau altul şi apoi cu ajutorul orfanilor din Amegakure a format Akatsuki, dându-se drept Madara(probabil pentru a fi luat în serios ori cine ştie).

4 răspunsuri:
| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare! Da, Obito este Tobi din akatsuki

| Zoki a răspuns:

Pai da. Obito cand era mic a fost salvat de Madara; dupa ce acesta a murit el i-a luat numele. Intr-un cuvant el a ''devenit'' Madara, dar sa faca parte din Akatsuki nu cred ca ar fi fost o idee buna sa-si zica Madara, deci a luat un alt nume - Tobi.

| CrissTiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Pai da. Obito cand era mic a fost salvat de Madara; dupa ce acesta a murit el i-a luat numele. Intr-un cuvant el a ''devenit'' Madara, dar sa faca parte din Akatsuki nu cred ca ar fi fost o idee buna sa-si zica Madara, deci a luat un alt nume - Tobi.