| Mellanie a întrebat:

As vrea sa va rog daca se poate sa ma ajutati cu un scurt monolog comic.
In liceul meu se organizeaza un mic spectacol si profesoara de romana s-a milogit de mine sa merg, deoarece nu prea multa lume e amatoare.
Problema este ca nu am decat o zi la dispozitie si nu gasesc un monolog.
Asadar, ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| PosteXD a răspuns:

Si mai am unul
BUNA ZIUA! ( stringi tare in sala )
CUM credeti ca sta treaba /
NU serios cum credeti ca eu nu stiu cum sta!
AM fost acia pus de doamna profesoara sa fac un monolog
daaa banuiesc ca va intrebati de mo pus fix pe mina ala care are lipsa radicala de viata sociala pei nu stiu
IN fine trebuie sa stau pe scena asta 10 min fara sa ma opresc din vorbit
asa ca sper sa va pregatiti pentru al mai special monolog din istoria monologiei din acest institu domnle
IO m-am gasit aicea sa stau deci sa nu stau dejaba mi-am prospus sa discut cu scumpul mei drag exocalifragilistic public pe care sunt bucurus la puterea a doua sa-l bucur cu un discurs BEST,
BUN mi-am propus sa discutam despre notele alea faine pe care uni lea au la mate de exemplu eu am luat un 10 ieri da da nu radeti
4+4+2 egal 10, 4 l-am luat ca mi-a pus o intrebare si la ia am raspuns in felul urmator : CASTRAVETE... si am mai luat un patru pentru ca nu am stiu sal pronut bine stiu la ce va gandti nu era ora de romana daa ma rog si acel doi... nu mai stiu cum la luam da era ceva lega de patrule ala cred ca nici pe ala nu la pronuntat bine
IN fine eu cred ca am terminat aci nu mai am nimic de spus monologul meu its over au trecut radical din 10 minute eu trebuie sa ma car IOANE ADU CARUTA MANCATIAS ciaules

2 răspunsuri:
| PosteXD a răspuns:

Despre ce anume sa fie monologul?
PEi sa veedm
Buna ziua buna seara!
DOmnellor si domnlilor bine ati poftit la acest spectacol...
Am aterziat pe scena asta si eu ca sa fac si eu un monolog acolo
aaa pe va si explic de ce!
VIne profa de romana...
Bai fa ma un moonolog acolo ceva comic pentru spectacolu asta daca tot vad ca pierzi timpu cu aplicarea fortei de frecare pe o bucata de Menta
si eu in mintea mea.a...
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa?
MDea! un monolg
sa vedemmm...
aaa daa stiu...
de ce a cazut comunismul
aaaa hmmmmmmmmm
peii era rau de tot presedintele De la moskova stateau fostele state varsovite ( asa le zic eu la alea care o facut parte din pactu de la varsiovia ) la o bucat de carne trei ore... ce dumnezio...
ASA cevaaaaaaa nu se poate si cand te candesti ca tovarasu ghroghe de la pischia se plangea ca n-are de mancare si dadea vina pe ceausescu ceva de speriat domnle... No bine amu prea mult am vorbit nu credeti respectata audienta?
AMU IO am terminat cu vorbaraia TRE sa ma chisc cu s-ar zice la Rosiri de jos CIUs Ceaules...

| PosteXD a răspuns:

Si incearca sa intonezi cu mai mult amuzamnet monologul