| Maries_Andrei_1999 a întrebat:

As vrea sa va rog daca se poate sa ma ajutati si pe mine cu un monolog comic. Trebuie sa il pregatesc pentru luni si chiar nu am idee. Ofer funda pentru cel mai folositor raspuns

Răspuns Câştigător
| Neo12 a răspuns:

BUNĂ ZIUA! ( stringi tare in sala )
Cum credeţi că stă treaba?
NU serios, cum credeţi? că eu nu ştiu cum stă!
Am fost acia pus de doamna profesoară să fac un monolog, daaa' bănuiesc că vă întrebaţi de ce m-a pus fix pe mine ăla care are lipsă radicală de viaţă socială. păăi nu ştiu.
În fine, trebuie să stau pe scena asta x minute fara să mă opresc din vorbit
aşa că sper să vă pregătiţi pentru ăl mai special monolog din istoria monologiei din acest institu domnle.
IO m-am găsit aicea să stau, deci să nu stau dejaba. Mi-am prospus să discut cu scumpul meu, drag exocalifragilistic public pe care sunt bucuros la puterea a doua să-l bucur cu un discurs BEST.
Buuunn mi-am propus să discutăm despre notele alea faine pe care unii le au la mate, de exemplu, eu am luat un 10 ieri, da, da nu râdeţi
4+4+2 egal 10, 4 l-am luat că mi-a pus o întrebare şi la aia am răspuns în felul următor : Brânză... şi am mai luat un patrule pentru că nu am ştiut să-l pronunţ bine, ştiu la ce va gândiţi nu era ora de română, daaa' mă rog şi acel doi... nu mai ştiu cum l-am luat. Aaa, da, era ceva legat de partu ăla, cred că nici pe ăla nu l-am pronunţa bine.
În fine, eu cred că am terminat acia, nu mai am nimic de spus. Monologul meu it's over. Au trecut radical din 10 minute. Eu trebuie să mă car. IOANE, ADU ROABA. Te pup, pa-paaa, naanananana.
Să încerci să-l gesticulezi şi să faci pe actor + să ai un anume ton.

1 răspuns: