| AnimeAnnDRa a întrebat:

(^o^)
Um, stiti niste animeuri cu o grafica buna si cu o poveste buna/interesanta? Nu conteaza genul [ fara yuri/yaoi ]
Dau fundita.
P.S. Imi placea grafica din Hyouka/SAO/SAO2
Multuuu'.

2 răspunsuri:
| BlackRaven45 a răspuns:

Mie una mi-a plăcut mult anime-ul ''Kamisama Kiss'' (Kamisama hajimemashita).
Este vorba despre o fată unamă care devine Zeitatea Pământului. Ea are un servitor pe nume Tomoe care trebuie s-o protejeze. E interesant. happy
Sau ai putea încerca şi:

- ''Kamigami no Asobi''. Este vorba despre o fată pe nume Yue care trebuie să înveţe nişte zei despre lumea oamenilor.

- ''Soredemo sekai wa Utsukushii''. Este vorba despre o fată pe nume Nike care e prinţesă în Principatul ploii. Ea trebuie să se mărite cu regele Soarelui, Livius I. Este de fapt un copil laughing

- ''Brothers conflict''. Tatăl lui Chi s-a recăsătorit. Chi este nevoită să se mute împreună cu toţi cei 13 fraţi ai ei vitregi. Din nefericire pentru ea toţi ajung să se îndrăgostească de ea. *Nu e un anime pervers*

- ''Uta no Prince-sama''. Nanami a ajuns să înveţe la o şcoală de muzică profesionistă. Acolo întâlneşte 6 băieţi care îi devin buni preteni. Împreună formează trupa Starish. *Nu pare aşa interesant dar mie uneia îmi place mult grafica ^.^*

Sper că ţi-am fost de folos! ^.^