| MaryAlexia a întrebat:

Buna,pana acum am desenat manga (de dragul de a desena ) folosind creioane grafice (B, HB) dar m-am hotarat sa ma apuc serios de asta. Deci :
1)Cu ce fel de stilouri ar trebui sa incep?
2)Pe ce fel de foi se deseneaza (foi A4, carton A4 sau exista alt fel de hartie )?
3)Aceste "screentones" ce sunt mai exact (adica stiu ce sunt, si cum se folosecs dar nu am gasit nici un site de unde sa pot da comanda de asa ceva )pana acum cand vedeam un fundal de genu ma gandeam: OWW... Cum a desenat de mana asta? WOWW!
4)Spuneti-mi un site de unde pot sa cumpar :stilouri, cerneala, linere, dar mai ales "screentones" si ustensile specifice.
Multumesc!

2 răspunsuri:
| Pirlea_Eliza_1997 a răspuns:

Ar trebui sa incepi cu un creion de carbune.

| Pirlea_Eliza_1997 a răspuns:

SE deseneaza pe foi A4 de desen speciale, putin cartonate.