| Buffyo a întrebat:

Pot folosi cerneala normala pentru desene/caligrafie sau chiar am nevoie de una speciala? Am gasit pe net, insa ma gandeam ca merge si cu cea pe care o foloseam la stilouri. Un dezavantaj la cerneala de stilou era ca in timp nu mai era atat de vizibila pe hartie.

Răspuns Câştigător
| RoaMaria a răspuns:

Cred ca ti-ai raspuns singura la intrebare. Cerneala normala will do the job, dar se va deteriora cu timpul. Eu zic sa incerci totusi cu cerneala normala.
Eu una, asa fac.

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Ca artist plastic ce sunt, iti recomand tusul si baitzul (este nuanta care se da pe mobila pe baza de apa) pentrul astfel de desene, iar pentru caligrafia cerneala normala ori tus. Tusul il gasesti in mai multe culori in magazine. Tusul, baitzul si cerneala se deterioraza doar daca se intra in contact cu apa sau umezeala, daca nu exista de asa ceva nu isi pierde din calitate, doar foaia care se va ingalbeni la trecerea anilor.

| Buffyo explică (pentru MihaelaDart):

Iti multumesc mult!